www.POLENAMIOTOWE-MIELNO.PL  *  www.CAMPING-MIELNO.COM

C A M P I N G  *  N A M I O T Y  *  P R Z Y C Z E P Y  *  K W A T E R Y

PRZY JAMNIE

Camping "PRZY JAMNIE" położony jest na terenie nadmorskiej miejscowości Mielno (11km od Koszalina), na wąskiej mierzei umiejscowionej pomiędzy Jeziorem Jamno a Bałtykiem. Dzięki otoczeniu drzew, bliskości morza (200m) i jeziora, nasi Goście doświadczają niepowtarzalnego, nadmorskiego klimatu - morskiej bryzy i fal, nasyconego jodem powietrza, oraz wielu innych atrakcji... co gwarantuje wspaniały odpoczynek. Wiemy o tym, ponieważ camping prowadzimy od ponad 25 lat jako przedsięwzięcie rodzinne -  co staramy się robić profesjonalnie i z pasją...   W naszej ofercie proponujemy Państwu możliwość skorzystania z pola namiotowego i campingu, wynajmu przyczep kempingowych, jak również wynajmu kwater gościnnych w 100-letniej mieleńskiej chacie. Można "PRZY JAMNIE" zatrzymać się kamperem - posiadamy odpowiednie miejsca z przyłączami energetycznymi.   Wszystkim naszym Gościom gwarantujemy całodobową możliwość korzystania z natrysków z ciepłą wodą, stały dostęp do kuchni i zadaszonego miejsca przeznaczonego do spożywania posiłków, także bezpośredni dostęp z naszego pomostu do jeziora i tym samym ewentualnego wędkowania, jak również możliwość wynajmu sprzętu pływającego i wiele in.   Dodatkowym atutami naszego campingu jest bliskość położenia sklepów i restauracji, licznych kawiarni oraz smażalni ryb, a także - co ważne dla dzieci - dużego "wesołego miasteczka".   Zapraszamy!!! PRZY-JAMNIE naprawde jest PRZY-JEMNIE!!!     ... Zobacz więcej

Mielno dla rodzin i nie tylko

Mielno to przede wszystkim Bałtyk i Jamno...

Mielno posiada jedne z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz bogactwo walorów przyrodniczych z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami i dziewiątym co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno. Dzięki sprzyjającym warunkom biofizycznym środowiska i leczniczemu wpływowi morza w Mielnie można znaleźć doskonałe warunki do klimatoterapii, która ma zbawienny wpływ na zdrowie. Mieleńskie kąpieliska zdobyły uznanie w rankingach oceniających czystość plaż i wód, bezpieczeństwo oraz infrastrukturę. Turyści odwiedzający Mielno znajdą doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji.

O ile Bałtyku nie trzeba przedstawiać, o tyle warto kilka słów napisać o Jamnie...

Jezioro Jamno to jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w powiecie koszalińskim, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej. Do jeziora uchodzi rzeka Dzierżęcinka i Strzeżenica. Powierzchnia lustra wody wynosi wg różnych źródeł od 2205,2 ha do 2239,6 ha. Zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni.
Jest to miejsce bardzo popularne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Dla wędkarzy istotną informacją jest fakt, że w jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonia, węgorza...
Jamno kryje w sobie wiele tajemnic, a wśród starszych mieszkańców do dziś krążą opowieści o zasypanych piaskiem podziemnych korytarzach łączących dawne tereny wojskowe z centrum miejscowości.

Lokalne ciekawostki, czyli Kanał Jamneński... i "Koszałek"

Obowiązkowym punktem programu każdego turysty jest wyprawa nad Kanał Jamneński, który łączy Morze Bałtyckie z Jeziorem Jamno. Stwarza on idealne warunki do żeglowania i wypoczynku, jest rajem dla wędkarzy oraz osób uprawiających sporty wodne na jeziorze. Tuż przed kanałem (jadąc w kierunku Łaz po prawej stronie) widać wielki hangar z czerwonej cegły. Obiekt został wybudowany przed wojną i służył jako baza wodnosamolotów typu Heinkel i Dornier - należących do istniejącej tam podczas II wojny światowej jednostki wojskowej. Zachował się w tym miejscu szeroki zjazd, po którym samoloty były wodowane na Jezioro Jamno. Z tego miejsca rozciąga się przepiękny widok na całe jezioro, a na horyzoncie widać oddalony o 12 km Koszalin, do ktorego można się wybrać tramwajem wodnym „Koszałek”. Jest to statek nowoczesny, komfortowy, zaprojektowany według wszelkich europejskich norm bezpieczeństwa, przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich oraz posiadający miejsca na rowery.

Znów w Koszalinie...

Nie trzeba sie martiwć o połaczenie z Koszalinem - z Mielna dojedziemy tam w 15 min. szybka koleją.
Koszalin to miasto ciekawe i warte zobaczenia - cały obszar Starego Miasta został wpisany do rejestru zabytków wraz z perłą, jaką jest gotycka katedra z 1333 r. Koszalin stanowi duży ośrodek kulturalny, w którym zarówno w sezonie, jak i poza nim dużo sie dzieje za przyczyną takich instytucji i organizacji jak m.in. Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Filharmonia Koszalińska, Teatr Muza, Muzeum Miejskie, Skansen Jamneński, Muzeum Radia, Muzeum Włodzimierza Wysockiego, Muzeum Wody, Centrum Kultury 105 w Koszalinie czy kin Kryterium i Multikino.
Warto wspomnieć, że w Koszalinie znajduje się największy w Polsce amfiteatr z widownią krytą stałym dachem, mogący gościć na trybunach 5,5 tys. widzów. Co roku organizowane są w nim liczne imprezy i festiwale o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, w tym m.in. popularny Letni Festiwal Kabaretów.

Samo Mielno to relaks i zabawa dla każdej rodziny...

Mielno jest atrakcyjną miejscowością. Warto się wybrać na spacer i poznać miasto...
W Mielnie wzdłuż wybrzeża wiedzie wspaniała promenada. Przy zejściu na plażę z ul. Kościuszki znajduje się na niej kładka szerokości kilku metrów oraz 400 m kwadratowych tarasów, które czynią z tego miejsca wspaniały punkt widokowy na morze. Promenada spacerowa to także miejsce, gdzie każdy turysta spędzi miło czas w jednej z licznych kawiarni, restauracji czy smażalni ryb.
Po drugiej stronie deptaku znajduje się fontanna - ulubione miejsce turystów w upalne dni. Wokół niej usytuowane są ławeczki, na których można spokojnie wypocząć i ochłodzić się w cieniu wysokich drzew. Jest tu też mały Hyde Park, gdzie mozna zamanifestować swoje zdanie...
Mielno to nie tylko stragany, ale prawdziwe atrakcje uliczne, a także mini zoo, parki linowe, duże wesołe miasteczka... Cale lato organizowane są w tej nadmorskiej miejscowości rózne wydarzenia, które uatrakcyjnią każdy pobyt.

Latarnia w Gąskach i widok z wieży

Tuż pod Mielnem, od zachodniej strony, można zobaczyć latarnię morską. Zbudowano ją w latach 1876-1878. Warty uwagi jest fakt, że materiały do jej budowy dowożono statkami i wyładowywano na specjalnie postawionym pomoście.  Zespół latarni morskiej obejmuje latarnię, dom latarników, stodołę, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur. Jej wysokość to 50 m, zaś zasięg światła to 23,50 mile morskie (43,522 km). Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.
A to wspaniałe doświadczenie pobytu nad morzem.

Unieście - kutry i świeża rybka

Od wschodniej strony Mielna koniecznie trzeba zawitać do Unieścia, i skostować świeżych ryb, przygotowywanych bezpośrednio w pobliskich smażalniach, które trafiają tam wprost z rybackich kutrów... Warto odbyć podroż w ten wspaniały "świat" wędzonych, grillowanych morskich smaków.

Poznaj Mielno
Wirtualny spacer po Mielnie
Przyjazny cennik
Polska Ibiza
Created SoftMatrix & Agency TomTom